ابطال موافقت‌نامه تأسیس دو منطقه نمونه گردشگری در قم

سپهر اقتصاد- مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم از تعیین و تکلیف فرصت‌های سرمایه‌گذاری غیر فعال و ابطال موافقت‌نامه تأسیس ۲ منطقه نمونه گردشگری در این استان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، علیرضا ارجمندی  در جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم که به ریاست یونس عالیپور معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد:منطقه نمونه گردشگری ابتدای بزرگراه قم – تهران با مساحتی حدود ۹۸ هکتار با سطح خدمات ملی که در سال ۱۳۸۷ به تصویب هیئت وزیران رسیده است از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری معطل مانده و غیر فعال استان است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم ادامه داد: از مزایا و امتیازات منطقه نمونه گردشگری ابتدای بزرگراه قم – تهران مجاورت با شهر قم، مسیر دسترسی به ۱۷ استان کشور، تردد فراوان گردشگران است که مقرر بود که در زمینه های اقامتی، تفریحی، نمایشگاهی، بازارچه سوغات و صنایع دستی‌فعالیت داشته باشد که متأسفانه سرمایه‌گذار تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

ارجمندی با پیشنهاد ابطال موافقت نامه تأسیس منطقه نمونه گردشگری جمکران، افزود:  این منطقه نمونه در شهر قم و در محدوده کوه خضر نبی و کوه برادران با مساحتی حدود ۱۰ هکتار با سطح خدمات استانی از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری معطل مانده و غیر فعال در استان است.

او با اشاره به مزایای این منطقه نمونه گردشگری که در مجاورت مسجد مقدس جمکران قرار داد، ادامه داد:زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه ایجاد مراکز اقامتی، تفریحی، فرهنگی و پذیرایی است که سرمایه‌گذار از سال ۱۳۸۴ تاکنون هیچ اقدام انجام نداده است.

او با بیان این که سرمایه‌گذاری در مناطق نمونه گردشگری بسیار سنگین است تصریح کرد: دولت همواره مساعدت‌های لازم را به سرمایه‌گذران بخش گردشگری داشته است اما نباید این اقدام دولت به سوء استفاده و مباحث مرتبط با زمین‌خواری منجر شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه