سپهر اقتصاد- مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم از ارائه تخفیف 15 درصدی عوارض‌های کسب و مشاغل در صورت پرداخت در سه ماه ابتدایی سال خبر داد.

ارائه تخفیف ۱۵ درصدی پرداخت عوارض‌های کسب و مشاغل تا پایان خرداد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛محمد وحیدنیا با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض صنفی، اظهار داشت:  عوارضی که شهرداری از اصناف مطالبه می‌کند شامل عوارض از مشاغل مشمولان قانون نظام صنفی و  مشمولان غیر قانون نظام صنفی است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه مشمولان قانون نظام صنفی دامنه آن مشخص است که شامل اصناف و کسبه سطح شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: اصناف باید عوارضی را تحت عنوان عوارض کسبی پرداخت کنند.

وحیدنیا فزود: مشمولان غیر قانون نظام صنفی مانند پزشکان، دفاتر وکلا و اسناد رسمی، مهندسین ناظر و سایر دفاتر هستند که آن‌ها نیز عوارضی تحت عنوان عوارض مشاغل را باید سالیانه بپردازند.

وی با اشاره به چگونگی پرداخت این عوارض تصریح کرد: اگر مشمولان در طول ۳ ماه ابتدای سال عوارض خود را پرداخت کنند ۱۵ درصد تخفیف، اگر در ۳ ماهه دوم پرداخت کنند ۱۰ درصد و اگر سه ماه سوم پرداخت کنند مشمول ۵ درصد تخفیف می‌شوند.

وحیدنیا با تأکید بر اینکه پرداخت عوارض سبب توسعه شهرها می‌شود، یادآور شد: شهر موجود زنده‌ای بوده که پویایی آن در گروی همکاری شهروندان است و این همکاری منجر به رشد و توسعه شهر و افزایش خدمات به خود شهروندان خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *