استاندار قم:دستگاه‌های ملی از سرمایه‌گذاری در حوزه معدن قم حمایت کنند

سپهر اقتصاد- استاندار قم با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان قم، بر ضرورت حمایت دستگاه‌های ملی از سرمایه‌گذاری در راستای اکتشاف و بهره‌برداری از معادن این استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در نشست با رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو)، فعال‌سازی معادن را جزو سیاست‌های استان قم دانست و افزود: تقویت اعتبارات بانک صنعت و معدن در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه معدن از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی گفت: استان قم از ظرفیت‌های معدنی غنی بهره‌مند است که بسیاری از آن‌ها مغفول مانده و فعال‌سازی آن‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت اقتصادی قم منجر شود.

وی با اشاره به ضرورت تامین حق آبه‌های زیست محیطی استان قم، افزود: در صورت عدم توجه به تهدید خشک شدن تالاب‌ها بر اثر بی‌آبی، نه تنها استان قم، بلکه سایر استان‌های همجوار دریاچه نمک با مشکل ریزگردها مواجه خواهند شد.

سرمست شناسایی فرصت‌های دریاچه نمک را ضروری دانست و اضافه کرد: مدیریت بهره‌برداری از این دریاچه راهبردی نیازمند مطالعات دقیق کارشناسی است.

وی با بیان این‌که طرح‌های گردشگری و معدنی دریاچه نمک جزو طرح‌های ملی اقتصاد مقاومتی می باشد، ادامه داد: احداث راه دسترسی مهم‌ترین گام در راستای بهره‌برداری از ظرفیت‌های این دریاچه می‌باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری قم به‌عنوان شهر ملی انگشتر، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با ایجاد شهرک عقیق، ‌زمینه توسعه این هنر درآمدزا در قم را فراهم کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه