سپهر اقتصاد- سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم گفت: تردد در محور‌های مواصلاتی قم در مقایسه با سال قبل ۴۳ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۴۳ درصدی تردد در محور‌های مواصلاتی استان قمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حسین زنجیره‌ای فراهانی، سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، در حاشیه اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در استان قم گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۶۴ هزار تردد در ۷۰ دستگاه تردد شمار محور‌های مواصاتی استان قم ثبت شده است.

وی افزود : آمار ها‌ی تردد در مقایسه با سال قبل حکایت از افزایش ۴۳ درصدی دارد و بر اساس آمار موجود ورود مسافر به استان نیز حدود ۴۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۱ حدود ۳۱ هزار ۲۸۵ سفر نیز با حمل ونقل عمومی انجام شده است.

حسین فراهانی به اجرای طرح همراهان سفر ایمن اشاره کرد و افزود: این طرح همزمان با ۲۵ استان کشور در ۲ مجتمع بین راهی مارال ستاره و مهتاب در حال اجرا است.

سرپرست راهداری قم ادامه داد: هدف از اجرای این طرح توقف کوتاه رانندگان و ارائه توصیه، اطلاع رسانی و آموزش‌های رانندگی حین سفر در راستای ایجاد آرامش برای مسافران و کاهش تصادفات جاده‌ای است.

وی تصریح کرد: شعار راهداری این است که پس از ۲ ساعت رانندگی نیاز به یک ربع استراحت است و این موضوع در قالب اجرای طرح همراهان سفر ایمن به رانندگان بازگو و یادآوری می‌شود.

حسین زنجیره‌ای فراهانی افزود: ۷ راهدار خانه با حضور ۱۷۰ نفر از راهداران ، در محور‌های مواصلاتی استان قم به صورت شبانه روزی مستقر هستند و در هر لحظه آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *