رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران:

بهره مندی ۴۵ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی قم از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

سپهر اقتصاد- مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه ۴۵ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی در قم از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره می‌برند، گفت: کسب مهارت از اتلاف هزینه‌ها جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛  محمود تقی پور در برنامه گفتگوی خبری  سیمای مرکزقم گفت: قدم برداشتن با کسب مهارت و ایجاد تخصص‌های مختلف، متناسب و هماهنگ با نیاز‌های جامعه، موجب ارتقای پویایی و شادابی در میان قشر جوان می‌شود و از هدر رفت منابع انسانی و مالی در کشور جلوگیری خواهد کرد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قم با تاکید بر اینکه کسب دانش، مهارت و فناوری‌های نوین یکی از مهمترین ارکان توسعه اقتصاد پایدار به شمار می‌رود، ادامه داد: در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شناخت اهداف، مشکلات و چالش‌های پیش رو سبب همکاری تنگاتنگ میان منابع انسانی و مسئولان می‌شود و اشتغال زایی و بهبود بهره وری را در کشور رقم می‌زند. وی با اشاره به اینکه نظام آموزش فنی و حرفه‌ای مهمترین بخش پازل مهارت آموزی نظام آموزشی کشور شناخته می‌شود، افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر در بخش‌های مختلف فنی و حرفه‌ای از جمله مهمترین رویکرد‌های این سازمان است. تقی پور با بیان اینکه توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دستیابی به توسعه پایدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: رشد این محور، توسعه منابع انسانی و کلید آن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود. مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قم در پایان گفت: نظام آموزش فنی و حرفه‌ای باید با سرمایه گذاری بر نیروی کار، تمام تلاش خود را در جهت نیل به توسعه پایدار به کار بگیرد.

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر