تصویب بودجه ۳ هزار و ۶۲ میلیارد تومانی ۱۴۰۰ قم

سپهر اقتصاد- بودجه سال ۱۴۰۰ شهر قم با ۳ هزار ۶۲ میلیارد تومان به تصویب رسید که نسبت به بودجه سال ۹۹ افزایش ۷ درصدی دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛  تصویب بودجه ۳ هزار و ۶۲ میلیارد تومانی ۱۴۰۰ قمرئیس شورای شهر قم بودجه سال ۱۴۰۰ را ۲۹ درصد به بخش جاری و ۷۱ درصد به بخش عمرانی عنوان کرد و گفت: هزینه‌های جاری با اعتبار ۸۷۸ میلیارد تومان شامل حقوق و نگهداری فضای سبز، مدیریت پسماند است و ۱۹۲۰ میلیارد تومان نیز به بخش‌های عمرانی اختصاص یافته است.
جلالی احداث تقاطع‌های مدافعین سلامت و شهدای روحانیت، فاز ۵ عمار یاسر، مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده، را از اولویت‌های بودجه دانست و افزود: سال آینده ۱۱ میلیارد تومان برای مترو قم، ۷۰ میلیارد تومان برای آسفالت و جدول گذاری معابر، ۲۰۰ میلیارد تومان برای فضای سبز وخدمات شهری و ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس و ماشین الات عمرانی اختصاص یافته است.
رییس شورای شهر قم بودجه را واقع بینانه و دست یافتنی عنوان کرد و گفت: از محورهای دیگر بودجه سال ۱۴۰۰ تاکید بر اتمام طرح‌های نیمه تمام، افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌های جاری و الکترونیکی شدن بیشتر خدمات است.
همچنین رییس کمیسیون عمران وحمل و نقل شورای شهر قم از افزایش میانگین ۳۵ درصدی کرایه اتوبوس و تاکسی‌های دورن شهری خبر داد و گفت: حداقل کرایه‌ها ۲۵۰۰ تومان است با توجه به افزایش هزینه‌های نگهداری اتوبوس و تاکسی این افزایش اجتناب ناپذیر است. امر الهی نرخ کرایه مصوب اتوبوس‌ها برای سال ۱۴۰۰ را با کارت بلیط به هزار تومان و به صورت ازاد ۲ هزار تومان عنوان کرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی هم بر تلاش مدیران برای به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام شهری در ۶ ماهه اول سال اینده تاکید کرد و گفت: امیدواریم در کنار طرح‌های عمرانی شهرداری، به معضلات اجتماعی و فرهنگی مناطق محروم هم توجه ویژه‌ای کند. امیر ابادی از دو برابر شدن بودجه متروی قم در بودجه سال ۱۴۰۰ کشور خبر داد و گفت: در بودجه کل کشور بودجه متروی قم از ۳۴ میلیارد تومان به ۶۸ میلیارد تومان افزایش یافته است. وی از اختصاص ردیف بودجه ای برای جاده دریاچه نمک در بودجه سال ۱۴۰۰ هم خبر داد.
خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر