خرید تضمینی گندم در قم آغاز شد

.

سپهر اقتصاد-مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم گفت: با تدارک زیرسخت‌های لازم، فرآیند خرید تضمینی گندم در قم آغاز شده‌است و ما در حال تحویل گرفتن محموله‌های گندم برداشت شده توسط کشاورزان در سیلوی ملکی استان هستیم.

سعید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: با توجه به برآوردی که سازمان جهاد کشاورزی استان انجام داده‌است سطح زیرکشت گندم ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار است که از این میزان پنج‌ هزار و ۴۰۰ هکتار گندم آبی و یک‌هزار و ۱۰۰ هکتار گندم دیم می‌باشد.

وی افزود: در همین رابطه پیش‌بینی می‌شود که ۲۲ هزار تُن گندم در قم تولید و ۱۵ هزار تُن آن به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود، به همین منظور ۲ مرکز خرید گندم از کشاورزان قمی پیش‌بینی شده‌است که یکی از آن‌ها سیلوی ملکی استان (برای محموله‌های بالای ۱۰ تُن)‌ و دیگری مرکز خرید شهرستان جعفریه است.

وی ادامه داد: اطلاعات بانکی کشاورزانی که محصول خود را به مراکز خرید تضمینی گندم استان تحویل داده‌اند به صورت روزانه بارگذاری می‌شود تا در اولین فرصتی که تامین اعتبار انجام شد، مبلغ مورد نظر به گندمکاران پرداخت شود.

محمدی تاکید کرد: تمامی محموله‌هایی که وارد مراکز خرید تضمینی گندم استان می‌شود براساس استانداردهای تعیین شده هم از نظر کیفیت و هم از نظر رطوبت و خلوص توسط واحدهای کنترل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص قیمت گذاری انجام شده برای اجرای طرح خرید تضمینی گندم نیز افزود: امسال قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم معمولی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم گندم دروم ۱۸ هزار تومان تعیین شده‌است.

خبرنگار: نجمه وفایی
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر