درآمدهای مالیاتی برای توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی استان قم مصرف شد

سپهر اقتصاد- استاندار قم گفت: از درآمدهای مالیاتی که به این استان اختصاص پیدا می‌کند برای بخش‌هایی که نیازمندی‌های بیشتری دارند، به خصوص توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی استفاده می‌شود.

سید محمد آقامیری در حاشیه دیدار سیدمحمدهادی سبحانیان، رییس سازمان مالیاتی کشور اظهار داشت: سال گذشته میزان تکلیف وصول مالیات استان رقمی در حدود ۴.۲ همت بود که در نهایت نزدیک به ۴.۴ همت در این بخش وصول شد.

وی افزود: در نهایت آنچه به استان از محل مازاد درآمدهای مالیاتی اختصاص یافت رقم چشمگیری نبود اما در عین حال ما این مبالغ را در امر توسعه بخش‌هایی که در آن ضعف داشتیم مانند تامین آب و ساخت جاده برای روستاهای استان و نیز ارتقا نظام بهداشت و سلامت در این مناطق استفاده کردیم.

وی ادامه داد: امیدواریم ارقام تخصیص یافته به استان قم در این بخش از این به بعد بسیار بیشتر از مبالغ کنونی باشد تا ما بتوانیم با استفاده از آن خیلی از ضعف‌ها و کمبودهای خود را در مناطق روستایی و بخش‌ها حل کنیم.

استاندار قم همچنین گفت: در دولت سیزدهم تسلط خوبی روی امور مالیاتی حاکم و گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده‌است.

وی در ادامه بر گسترش فرهنگ مالیاتی کشور تاکید کرد و افزود مالیات زمینه ساز توسعه در کشور است و مردم ما باید متوجه باشند با پرداخت مالیات در رشد و آبادانی کشور سهیم می‌شوند.

وی سازمان مالیاتی را یک سازمان درآمدی برای دولت و کشور عنوان کرد و بیان داشت: مقابله حداکثری با فرار مالیاتی از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم است که منافع حاصل از آن به تمام افراد جامعه خواهد رسید.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر