راه حل بسیاری از نقیصه های کشور در حل مسئله اشتغال ، آموزش های فنی و حرفه‌ای است

سپهر اقتصاد- حجت‌الاسلام ذوالنوری نماینده مردم استان قم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی راه حل بسیاری از نقیصه های کشور در حل مسئله اشتغال را آموزش های فنی و حرفه‌ای دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم؛ مجتبی ذوالنوری در دیدار محمود تقی پور مدیر کل و روسای مراکز و واحدهای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم به مناسبت هفته ملی مهارت گفت: امروز در کشور به مشاغل میانی بیش از پیش نیاز است و فنی و حرفه ای ها با آموزش های مهارتی به جوانان و افراد جویای کار در این رابطه عنصر مفید تحویل جامعه می دهند.

وی اظهار داشت: همه به دنبال کار پشت میز نشینی هستند و قصد دارند رشد منجنیقی داشته باشند و در قله باشند، در حالی که نیاز بازار کار و خروجی دانشگاه ها به حل این مسئله کمک نمی کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: افراد ماهر و توانمند خروجی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای هستند و کم کاری برخی از دستگاه‌ها را فنی حرفه ای ها به دوش می کشند. چرا که آموزش های فنی حرفه ای عرصه‌ای است که خروجی مفید برای بازارکاردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حل مسائل و مشکلات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را یک ضرورت برشمرد و افزود: سازمان آموزش فنی حرفه ای بابت تجهیزات و سایر مسائل باید به صورت کشوری اغنا سازی کند تا مشکلات این سازمان حل گردد.

وی در خاتمه عنوان نمود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیاز به یک نماینده پارلمانی قوی دارد و برای حل مشکلات موجود سازمان این موضوع باید به طور جدی دنبال گردد.

خاطرنشان می سازد در ابتدای این دیدار محمود تقی پور مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان قم طی سخنانی گزارشی از عملکرد اداره کل در سال نود و نه و سه ماهه اول ۱۴۰۰ ارائه نمود

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه