رفع موانع ۳ طرح عمرانی قم

سپهر اقتصاد-مدیر کل بازرس استان قم گفت: با پیگیری‌های قانونی و رفع موانع ۳ طرح عمرانی شامل تصفیه خانه آب قم، مترو و فرودگاه رفع شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ حجت الاسلام طالبی با اشاره به اینکه ساخت تصفیه خانه آب قم به ۱۰ سال قبل بازمی گردد گفت: وجود سوء جریانات مانع اتمام این طرح شده بود که با ورود جدی سازمان بازرسی و تامین بودجه‌ها مشکل تصفیه خاه قم رفع شده و با بهره برداری از مرحله اول آن کام مردم قم شیرین می‌شود.
وی با بیان اینکه با راه اندازی این تصفیه خانه، قم از لحاظ آب آشامیدنی تا ۱۵ سال آینده مشکلی ندارد افزود: مرحله اول این طرح در هفته آینده افتتاح می‌شود. مدیر کل بازرسی کل استان قم افزود: پیش ینی کارشناسان این است که مرحله دوم این طرح‌ هم در مدت ۵ ماه آینده به بهره برداری برسد. حجت الاسلام طالبی با اشاره به اینکه در بحث مترو به دلیل عدم حمایت این طرح دچار رکود شده بود افزود: در این طرح نیز با ورود جدی سازمان بازرسی شتاب خوبی در کار به وجود آمد و به زودی خط ۱ از میدان کشاورز تا میدان مطهری وارد تست گرم خواهد شد. وی تاخیر به وجود آمده در راه اندازی این طرح را استفاده از توان داخلی برای بهره برداری عنوان کرد و افزود: متروی قم از نظر زیر ساخت‌ها و لکوموتیو مشکلی ندارد و با ورود واگن‌های داخلی و با پیگیری مسئولان، خط یک راه اندازی خواهد شد. مدیر کل بازرسی کل استان قم در خصوص فرودگاه قم نیز افزود: فرودگاه قم هیچ منع قانونی برای راه اندازی ندارد و با رفع مشکلات اجرایی این طرح نیز در مدت ۳ سال آینده آماده می‌شود. حجت الاسلام طالبی راه اندازی مونوریل قم را از دیگر اولویت‌های سازمان بازرسی استان اعلام کرد و گفت: سال هاست هزینه بالایی برای مونوریل شده و در این طرح بستر و زمینه لازم برای بهره مندی مردم فراهم شده و به عنوان یکی از اولویت‌های کاری امیدواریم با تصمیم گیری مسئولان استانی این طرح نیز به نتیجه برسد و این حجم از هزینه کرد بیت المال از رکود خارج شود. وی مبارزه با فساد را در راس کار‌های سازمان بازرسی استان عنوان کرد و گفت: ما به دنبال برخورد با سوء جریانات، در طرح‌ها هستیم و در هر جایی که حق و حقوق عامه وجود داشته باشد ورود می‌کنیم و با عاملان، و خاطیان بر اساس قانون برخورد می کنیم.
خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر