جمعه 11 آذر 1401

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:عدالت اقتصادی بنیان حکمرانی دولت اسلامی است

سپهر اقتصاد- سخنران حرم بانوی کرامت گفت: تعریف انسان از خود در برخی از موارد مانعی ندارد و انسان می‌تواند ویژگی‌های خود را معرفی کنند و با توجه به انتخابات پیش رو، نامزدها می‌توانند خصوصیات و ویژگی‌های خود را صادقانه بیان کنند.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم  در برنامه رسانه‌ای بیان نکات تفسیری جزء سیزدهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد:  درس‌های حکمرانی حضرت یوسف علیه‌السلام درآیات ۵۴ و۵۵ سوره یوسف بسیار مهم است و می‌تواند الگویی برای یک دولت اسلامی باشد.

وی افزود: بعد از اثبات بی‌گناهی حضرت یوسف علیه‌السلام، حضرت به منصب موضوعات اقتصادی گمارده شد چراکه حضرت هم متعهد و هم کاردان بود.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: حضرت یوسف علیه‌السلام با ایجاد دولت تمدن ساز ۱۴ ساله،  عدالت اجتماعی، برنامه اقتصادی و اجتماعی در دوران قحطی اجرا نمودند.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های حکمرانی حضرت یوسف علیه‌السلام  پیوند مبانی عقیدتی و خداباوری بود.

وی یادآور شد: در معرض انتخاب قرار دادن و بازگو نمودن ویژگی‌های خود به عزیز مصر و مردم، اهمیت مسائل اقتصادی  و قبول منصب خزانه‌داری و سامان دادن به مسائل اقتصادی ، نظارت بر مصرف و کنترل مصرف ، ذخیره‌سازی تولیدات کشاورزی، صرفه‌جویی در شرایط سخت اقتصادی، تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها ، از بین بردن استثمار طبقاتی و ایجاد عدالت اجتماعی، عدم پیروی از افکار و گروه‌های انحرافی، ترجیح تقوا بر رفاه و خوش‌گذرانی، تقدم تعهد بر تخصص در امور مدیریتی، پیشگامی در تحمل سختی‌ها و به‌کارگیری نیروهای جوان از دیگر اصول حکمرانی و مدیریتی حضرت یوسف علیه‌السلام است که می‌تواند بهترین الگو برای یک دولت اسلامی باشد.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود:  گاهی کنترل بر مصرف از اصل تولید مهم‌تر است و در جامعه‌ای که اختلاف طبقاتی و مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد نمی‌توان به‌درستی مدیریت نمود به همین خاطر حضرت یوسف علیه‌السلام با کنترل مصرف و برطرف نمودن شکاف طبقاتی و تبدیل تهدید قحطی به فرصت ذخیره‌سازی و مصرف درست توانست کشور مصر را نجات بدهد.

وی خاطرنشان کرد: کارگزار دولت اسلامی  باید برمدار تقوا و دستورات الهی حرکت کند و قرار گرفتن مسئولین در شرایط سخت در راستای درک وضعیت فقرای جامعه یک امر ضروری است.

حاج ابوالقاسم اظهار داشت: تعریف انسان از خود در برخی از موارد مانعی ندارد و انسان می‌تواند  ویژگی‌های خود را معرفی کنند و با توجه به انتخابات پیش روی، نامزدها می‌توانند خصوصیات و ویژگی‌های خود را صادقانه بیان کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: : از طریق عدالت اقتصادی می‌توان بسیاری از مشکلات کشور را برطرف نمود به همین خاطر یکی از شاخص‌های دولت اسلامی، ایجاد عدالت اقتصادی، عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید