فتوای آیت الله مکارم شیرازی درمورد بازی همستر

سپهر اقتصاد- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پاسخ به سوالاتی پیرامون ارزهای دیجیتال نات کوین و همستر کمبات، به فتوای خود در رابطه با ارزهای دیجیتال ارجاع داد.

به گزارش ایرنا، با توجه به فراگیر شدن بازی همستر کمبات و دیگر موارد مشابه در رابطه با خرید فروش سکه یا رمز ارز، در میان مردم و برخی نگرانی‌هایی که در این خصوص وجود دارد، از دفتر آیت الله مکارم شیرازی پیرامون این موضوع استفتایی شده‌است که بر اساس پاسخ دفتر این مرجع تقلید به خبرنگار ایرنا، نظر آیت الله مکارم شیرازی در این خصوص، همان است که قبلا پیرامون ارزهای دیجیتال بیان کرده‌است.

در پرسش از دفتر این مرجع تقلید آمده‌است: طی یک ماه اخیر در بستر تلگرام، انواع مختلف بازی ها مانند نات کوین، همستر کمبات و ... راه اندازی شده است که توجه بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را به خود جلب کرده است. مطابق وعده ای که مدیران این بازی ها داده اند پس از کسب امتیاز در قالب سکه، این سکه ها قیمت گذاری شده و قابل خرید و فروش خواهد بود. برای نمونه یکی از این بازی ها، فرآیندهای خود را تکمیل کرده و در نهایت تبدیل به ارز دیجیتال شده و هم اکنون عده ای از آن بهره مند شده اند. به نظر حضرتعالی آیا مشارکت در این برنامه ها و کسب درآمد احتمالی از این روش مجاز است یا خیر؟

در پاسخ این سوال بیان شده‌است: با توجه به ابهامات زیادی که این نوع ارزها دارند، از جمله اینکه منشاء استخراج آن روشن نیست و نیز غالبا اعتبار آن از سوی دولت ها پذیرفته نشده و همچنین منشاء سوء استفاده های زیادی شده است، معامله، سرمایه گذاری و درآمد حاصل از آنها جایز نیست.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر