سپهر اقتصاد: در چهارمین جلسه شورای تامین مسکن استان قم مصوب شد: متقاضیان جدید جایگزین متقاضیان حذف شده طرح ملی اقدام مسکن خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ صبوری دبیر شورای تامین مسکن استان در حاشیه چهارمین جلسه شورای تامین مسکن گفت: بر اساس دستورالعمل‌ وزارت مسکن و شهرسازی در یکسال گذشته به ۴ هزار متقاضی مسکن اقدام ملی برای واریز وجه و تکمیل مدارک اطلاع رسانی شد که مقرر شد افرادی که موفق به تکمیل این فرایند نشدند حذف و متقاضیان جدید به جای آنها جایگزین شوند.

دبیر شورای تامین مسکن استان به جانمایی محلات مختلف در محدوده پردیسان اشاره کرد و گفت: امروز مصوب شد شهرداری ظرف مدت کوتاهی نسبت به صدور دستور نقشه و صدور پروانه موقت براساس تفاهم نامه راه و شهرسازی و وزارت کشور اقدام کند و همچنین تخفیفات لازم  در این خصوص را در نظر بگیرد.

وی افزود: همچنین مقرر شد صدور مجوز آب و برق موقت برای ساخت سریع پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های خدمات رسان انجام شود.

صبوری از الحاق متقاضیان شهرک امیرکبیر اراک به قم در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با هماهنگی‌ها و مکاتباتی که با معاونت وزارت مسکن انجام شده تمام متقاضیانی که در محدوده امیرکبیر اراک ثبت نام کرده اند به پروژه ۵۶۰ هکتاری قم ملحق خواهند شد.

تشکیل کمیته و کارگروه تخصصی برای رفع نیازمندی‌های پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در حال حاضر ۴ هزار و ۴۰۰ نفر در استان قم متقاضی طرح اقدام ملی مسکن هستند که از این تعداد ۳ هزار و ۲۳۹ متقاضی دارای فرم جیم سبز هستند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *