سپهر اقتصاد- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از شناسایی و کشف ۶۵ دستگاه تولید رمز ارز دیجیتال غیرمجاز در یک واحد مسکونی در محدوده بلوار الغدیر قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم، مهدی آهنین پنجه در گفت و گویی اظهار داشت: روز گذشته  تیم های بازرسی و حراست شرکت توزیع نیروی برق استان قم با همکاری عوامل نیروی انتظامی در بازرسی از یک واحد مسکونی در قم تعداد ۶۵ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال غیرمجاز کشف و جمع آوری شد.

وی یادآور شد: در این واحد مسکونی که به صورت کارگاهی نسبت به تعمیر و نصب ماینر و همچنین تولید غیرمجاز ارز دیجیتال  اقدام می‌کرد، شناسایی و نسبت به جمع آوری آنها اقدام شد.

وی گفت: این تعداد دستگاه استخراج ارز دیجیتال، با استفاده از برق غیرمجاز ،معادل حدود ۳۲۵ خانوار برق مصرف می‌کرد. این دومین بار است که از این واحد دستگاه تولید رمز ارز دیجیتال کشف و ضبط می گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم از شهروندان خواست در صورت مشاهده دستگاه های رمز ارز غیرمجاز مراتب را به سامانه پیامکی حراست این شرکت به شماره ۳۰۰۰۲۹۰۱۳۲ اطلاع رسانی کنند تا نسبت به شناسایی و جمع آوری این دستگاه ها به پایداری بیشتر شبکه برق بویژه در ایام تابستان کمک شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *