سپهر اقتصاد- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و اهداف شعار سال، سرمایه گذاری ویژه‌ای در مجموع موقوفات استان برنامه ریزی شده و طی سال جاری اجرا خواهد شد.

به گزارش  اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: سال ۹۹ به نام جهش تولید نامگذاری شده بود و در همین راستا مجموعه اقدامات مختلفی در سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: یکی از این برنامه‌ها، سرمایه‌گذاری بر روی موقوفات برای احیای آنها و نیز بهره‌وری بیشتر املاک وقفی بود که بر این اساس طرح احداث نیروگاه‌های خورشیدی بر فراز بام بقاع متبرک استان قم در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این طرح با موفقیت کامل اجرایی شده و برق تولیدی نیروگاه‌های مذکور به مدار سراسری تزریق می‌شود گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، تداوم این طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته و سرمایه‌گذاری در دیگر حوزه‌ها جزو اولویت‌های سازمان اوقاف و اداره کل اوقاف قم خواهد بود.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های خوبی در سطح استان قم و با تکیه بر موقوفات وجود دارد که بنا داریم برخی دیگر از آنها را فعال کنیم.

اسکندری با اشاره به طرح‌های سرمایه‌گذاری اوقاف قم خاطرنشان کرد: از جمله این طرح‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی، دامپروری و پرورش ماهی اشاره کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: در حد توان و ظرفیت خود تلاش می‌کنیم این پروژه‌ها اجرایی شوند البته در سال جدید بحث مطالعاتی و کسب مجوز در دستور کار قرار دارد و در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از طرح‌های توسعه اوقاف قم خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *