سپهر اقتصاد – مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: عملیات آماده‌سازی سایت ۲۲ هکتاری پردیسان قم آغاز شد و به‌زودی عملیات ساخت بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی طرح مسکن اقدام ملی متقاضیان در این اراضی نیز کلید خواهد خورد.

به گزارش  روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری اظهار داشت: طرح مسکن اقدام ملی با هدف خانه‌دار کردن اقشار مختلف و نیازمند مسکن کشور از حدود ۲ سال گذشته به‌اجرا گذاشته شد.

وی افزود: سهم قم در مرحله نخست ثبت نام چهار هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی است که از این تعداد چهار هزار واحد به‌شهر قم و مابقی نیز به‌شهرهای دیگر استان اختصاص داشت.

صبوری افزود: از تعداد چهار هزار واحد مسکونی، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن درقالب طرح‌های موسوم به‌زیتون احداث می‌شود.

وی گفت: در زیتون شش ۱۸۰ واحد، زیتون هفت و هشت ۹۶ واحد، زیتون نه و ده ۲۵۶ واحد، محله ۱۰ یا اراضی ۱۷ هکتاری هزار واحد و اراضی ۲۲ هکتاری نیز بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی با کیفیت و مقاوم توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تولید و احداث خواهد شد.

مدیرکل شهرسازی قم درادامه گفت: هر یک از این طرح‌ها به‌مرور و به‌تناوب به‌طرح مسکن ملی ملحق شدند که سطوح مختلف پیشرفت فیزیکی گویای این مطلب است.

صبوری یادآور شد: طولانی شدن پروسه تغییر کاربری اراضی ۲۲ هکتاری به‌مسکونی و تایید شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور و انجام اقدام‌هایی مانند تهیه نقشه و گرفتن پروانه ساختمانی منجر به‌زمان‌بر شدن شروع این طرح شد

وی بیان داشت: از امروز عملیات آماده‌سازی این اراضی با تلاش مضاعف بنیاد مسکن استان آغاز شده‌است و امیدواریم بعد از حدود سه ماه، عملیات ساخت نیز شروع شود.

وی درخصوص آخرین وضعیت تسهیلات بانکی طرح مسکن ملی استان نیز یادآور شد: افزایش میزان تسهیلات بانکی از یک میلیارد ریال به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درشورای پول و اعتبار کشور تصویب شده‌است و به‌محض ابلاغ به‌استان‌ها به‌طور قطع درنحوه پرداخت‌ها و قراردادها تغییرهایی ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل شهرسازی قم بیان کرد: از آن جا که بخشی از عملیات ساخت دراین طرح با آورده متقاضیان و مشارکت آن‌ها انجام می‌شود به‌عموم متقاضیان توصیه می شود بدون توجه به‌شایعه‌ها برای واریز به‌موقع آورده خود اقدام نمایند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *