سپهر اقتصاد- استاندار قم گفت: نرخ بیکاری قم از ۱۳ درصد در ابتدای سال جاری به ۸ درصد رسیده و انتظار می‌رود بعد از مهار بیماری کرونا این رقم به سمت وضعیت بهتری برود.

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست در دیدار با غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: در قالب برنامه های جهش تولید اجازه نمی دهیم هیچ واحد تولیدی در قم تعطیل شود.

وی بیان کرد: حفظ اشتغال موجود و ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال اولویت های اصلی قم در مساله رونق تولید و اقتصاد مقاومتی است.

استاندار قم یادآور شد: نرخ بیکاری تحصیل کنندگان در قم آزار دهنده است و تلاش می کنیم این معضل را در قالب برنامه ملی مهارت و سند اشتغال تا حدی کاهش دهیم.

سرمست ابراز کرد: با سیاست های انجام شده در قم میزان مشکلات مربوط به حوزه کارگری مانند اعتصابات و سایر مسایل بسیار ناچیزتر از شهرهای دیگر بوده است.

وی تاکید کرد: احیای واحدهای راکد اولویت اقتصادی دیگر قم است و از ابتدای سال جاری ۲۸ واحد راکد و نیمه راکد به مدار تولید بازگشته است.

به گفته سرمست، از ۷۲ واحد تکمیلی قم نیز ۶۰ واحد تعیین تکلیف شده و مابقی آنها نیز تا آخر سال جاری تعیین تکلیف نهایی می شوند.

استاندار قم گفت: مدیران واحدهای صنعتی با اشتغال بالای ۱۰۰ نفر در کمتر از یک هفته می توانند با استاندار قم دیدار مستقیم داشته و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی در ادامه ابراز کرد: قم در بخش تعاونی های مسکن با مشکل روبه رو است با این وجود از احداث مجتمع های مسکونی در نزدیکی شهرکهای صنعتی حمایت می کنیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *