پایانه کانتینری در راه‌آهن قم راه‌اندازی می‌شود

سپهر اقتصاد- مدیرکل راه‌آهن قم با اشاره به راه‌اندازی پایانه کانتینری راه‌آهن قم در محل سکوی انبارهای عمومی گمرک این استان، گفت: طرح فوق در رونق صادرات و واردات کالا به قم نقش مهمی خواهد داشت.


پایانه کانتینری در راه‌آهن قم راه‌اندازی می‌شود

غلامحسین دباغ ترشیزی درگفت وگو با خبرنگار ایرنا،افزود: به‌منظور تسهیل درحمل کانتینر و نیز کاهش هزینه‌ها همچنین به جهت جذب بار، پایانه کانتینری راه‌آهن قم در محل سکو و انبارهای عمومی گمرک استان که متصل به خطوط ریلی ایستگاه "گار مانوری"‌ قم است به‌زودی آغاز به کار می‌کند.

وی گفت: در مرحله نخست و با توجه‌به شروع کار پایانه، تعداد کانتینرهای دارای بار صادره از این اداره‌کل ۵۰۰ کانتینر در ماه پیش‌بینی‌ شده که با مرور زمان با افزایش بارهای وارده و صادره، تعداد افزایش خواهد داشت.

دباغ عنوان کرد: باتوجه‌ به کاهش هزینه‌های حمل به علت عدم بازگشت کانتینر خالی و کاهش هزینه‌های "دموراژ"، افزایش تخلیه و بارگیری در زمان کوتاه قابل‌تصور است.

وی گفت:‌ همچنین شهرک‌های صنعتی مستقر در برخی شهرهای نزدیک به قم نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی در پایان اظهار داشت:راه آهن قم درحال رایزنی با ادارات مستقر در شهر ساوه و منطقه ویژه صنعتی کاوه جهت احداث پایانه مشابه بوده که به نتایج مناسب رسیده و به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر