سپهر اقتصاد – معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، گفت: به منظور کمک به رونق و توسعه کارگاه‌های صنایع دستی در شهرهای و روستاهای قم، تسهیلاتی با کارمزد پایین توسط بنیاد برکت به فعالان این عرصه اختصاص یافته‌است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، سید مجتبی علامه در گفت و گویی با اشاره به ضرورت حمایت از کارگاه های صنایع دستی استان، اظهار کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و با کارمزد ۴ درصد به فعالان این عرصه پرداخت می شود.

وی ادامه داد: تسهیلات بنیاد برکت در راستای حمایت از مشاغل خانگی و با هدف ارتقای فعالیت‌های تولیدی در بخش صنایع‌دستی و هنرهای سنتی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به نحوه پرداخت این تسهیلات، گفت: کارگاه‌های صنایع‌دستی متقاضی دریافت این تسهیلات، از سوی معاونت صنایع‌دستی استان، معرفی و پس از ارزیابی و بررسی شرایط آنه و طی مراحل قانونی، تسهیلات حمایتی دریافت می‌کنند.

علامه تصریح کرد: در استان قم حدود ۲ هزار و ۴۰۰ کارگاه در ۵۰ رشته صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند که در یک‌ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا دچار خسارت‌های مالی شده‌اند و نیاز به تسهیلات و دریافت بسته‌های حمایتی دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *