کمبود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برای تسهیل حمل و نقل در شهر قم

سپهر اقتصاد-رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: برای تسهیل حمل و نقل عمومی در قم به ۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد اما تنها ۲۰۰ اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی قم فعال است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم در سلسله نشست‌های «خدمت مسجد محور» که در مسجد محمدیه خیابان باجک برگزار شد، با بیان اینکه برای تسهیل حمل و نقل عمومی در قم به ۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز داریم، گفت: امروز تنها ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی قم فعال است.

سید محمد حسین دهناد با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله و معضل در بحث حمل و نقل قم کمبود ناوگان اتوبوس‌رانی است گفت: سال گذشته در شورای اسلامی شهر ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس تخصیص دادیم که با این اعتبار ۵۰ دستگاه خریداری شد، امسال نیز ۱۶۰ میلیارد تومان برای این منظور بودجه اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه تعدادی پارکینگ در سطح منطقه یک در دست احداث است، عنوان کرد: اصلی‌ترین پروژه‌های مرتبط با حمل و نقل ترافیک احداث تقاطع، تکمیل معابر و ... است.

دهناد با اشاره به اینکه فاز نخست خط A متروی قم به طول ۶ کیلومتر تنها نیازمند واگن است تا به بهره برداری برسد، گفت: در منوریل نیز باتوجه به رویکرد دولت سیزدهم امیدواریم بهترین تصمیم گرفته شود.

وی با بیان اینکه یک راهکار، ادامه منوریل تا شهرک پردیسان است گفت: برای اتخاذ تصمیم مناسب، در شورای اسلامی شهر قم مشاور گرفته شده است و شورای ششم تلاش دارد پس از تکمیل مطالعات، بهترین تصمیم را بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه باید نقاطی که تقاضای سفر بیش‌تری دارند، بازنگری شود، یادآور شد: بنای دولت سیزدهم تعیین و تکلیف منوریل است.

وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که طول عمر آسفالت‌ها با انتخاب نوع مصالح بیش‌تر باشد، ابراز کرد: شهرداری پیش از آسفالت معابر به تمام دستگاه‌های حفار مانند شرکت آب، برق، گاز و... اطلاع می‌دهد، ولی بعضا به دلیل تعویض انشعابات حفاری مجدد انجام می‌شود.

دهناد با اشاره به اینکه حل این مسئله نیازمند همکاری بیش‌تر دستگاه‌های حفار است، اظهار داشت: تلاش ما بر این است که زیرساخت‌های شهری طول عمر بیش‌تری داشته باشند.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر