سپهر اقتصاد – مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به حمایت ویژه بخش آی. سی. تی وزارت ارتباطات از شتاب دهنده های تاب تک گفت: با پیگیری‌های انجام شده با پرداخت تسهیلات ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به شتاب دهنده تاب تک قم با عاملیت پست بانک موافقت شده‌است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فناوری و اطلاعات قم، جواد غلام پور با تشریح انواع تسهیلات و حمایت های وزارت ارتباطات از ایجاد و توسعه شتاب دهنده‌های استانی در قالب یکی از طرح‌های ایران کارفا اظهار داشت: حمایت از اشتغال زایی شرکتهای نوپا حوزه فاوا، ایجاد شتابدهنده های سازمانی و همچنین سرمایه گذاری جسورانه شرکتی از جمله برنامه های وزارت ارتباطات برای حمایت از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات است.

غلام پور افزود: مراکز شتابدهی و فضای کار اشتراکی در کنار مراکز رشد و دانشگاه های استان به عنوان بخشی از زیرساخت زیست بوم کارآفرینی ایفای نقش می کنند و تیم های استارت آپی می توانند با بهره مندی از آموزش ها و دوره های مختلف کسب و کار در شتاب دهنده ها، توانمندی ورود به بازار را کسب کنند.

وی با اشاره به غنی بودن محتوا در قم و نقش شتاب دهنده ها در تقویت نشر محتوای بومی به شکل استاندارد تصریح کرد: شتاب دهنده های قم‌ از جمله صدران، تاب تک و آراد با ایجاد تیم های تولید محتوا می توانند از انبوه محتوای علوم انسانی در استان ایده های خلاقانه پرورش دهند و حتی در سطح بین المللی توزیع نمایند.

مدیرعامل شتاب دهنده تاب تک نیز ضمن تشکر از همکاری های اداره کل ارتباطات استان بیان کرد: شتاب دهنده تاب تک با هدف تقویت زیست بوم کارآفرینی، ترویج فرهنگ کارآفرینی پویا و مولد و توسعه تجارت ایده های برتر و کسب و کارها و با محوریت حوزه ی ICT از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد.

علی یزدی نژاد خاطر نشان کرد: این شتاب دهنده با ارائه  خدماتی نظیر آموزش و مشاوره تخصصی و بهره گیری از تجربه های مربیان کسب‌ و کار و فناوری، طی یک برنامه شتاب دهی ۶ ماهه، کسب و کارهای نوپا را جهت حرکت در مسیر صحیح، بهبود و رشد و تجاری سازی یاری نموده و با بسترسازی مناسب و کارآمد موجب افزایش ضریب موفقیت آن‌ها می‌شود.

وی افزود: تاکنون استارت آپ هایی همچون کارن، رونیکا، قرآن در خانه، ویدا، ماهورنقش و نیلامود از سوی این شتاب دهنده به مرحله رشد رسیده اند.

۲ هزار کابینت VDSL در قم ایجاد می‌شود

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *