۴۰ هزار متر اراضی کشاورزی قم به‌حالت اولیه بازگشت

سپهر اقتصاد – فرمانده انتظامی قم گفت: ۴۰ هزار متر اراضی کشاورزی قم به‌ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به‌حالت اولیه اعاده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی، سردار سید محمود میرفیضی در گفت و گویی اظهار داشت: در پی تفکیک غیرمجاز اراضی زراعی در قم، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی و باغ‌ها مصوب ۳۱ خرداد ماه ۱۳۷۴ و اصلاحی یکم آبان ماه ۱۳۸۵ و اجرای دستور مقام قضایی در جهت جلوگیری از تفکیک غیرمجاز اراضی زراعی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی یکی از مناطق قم، به‌اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون در خصوص ۲۰ مورد قطعه‌های تفکیکی غیرمجاز و ۶ فقره تغییر کاربری غیرمجاز اقدام شد.

وی بیان داشت: در این رابطه و با تلاش‌های صورت گرفته توسط ماموران انتظامی استان، ۴۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به‌زعم کارشناسان به‌ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال، به‌حالت اولیه اعاده شده و ۲ تَن نیز در این رابطه دستگیر شدند.

میرفیضی افزود: اراضی کشاورزی حق نسل آینده برای ادامه حیات و زندگی است و تخریب آن می‌تواند منجر به‌بروز شرایط دشوار زیست محیطی برای آیندگان شود.

وی ضمن هشدار به‌متعرضان املاک و اراضی کشاورزی و ملی بیان کرد: پلیس با افراد سودجو قاطعانه و برابر قانون برخورد خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *