سپهر اقتصاد – مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۷۱۰ تَن از زندانیان قم در قالب ۶۷ هزار و ۲۶۷ نفر ساعت آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای قم محمود تقی پور اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان موثر بوده و در کاهش معضل های اجتماعی نقش بسزایی دارد.

تقی پور افزود: از ۷۱۰ تَن مددجوی زندان های قم که آموزش های مهارتی را فرا گرفتند ۲۱ تَن زن و ۶۸۹ تَن نیز مرد می باشند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان افزود: یکی از علل اصلی بزهکاری و جرم در جامعه، بیکاری است چرا که خیلی از کسانی که شغل ندارند به کارهای خلاف قانون روی آورده و راهی زندان می‌شوند.

وی افزود: این اداره کل در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم نمودن زمینه اشتغال موجبات بازگشت و توانمندسازی زندانیان به جامعه را فراهم کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان با تاکید بر این مطلب که فراگیری آموزش‌های مهارتی با ایجاد اشتغال برای زندانیان در بازگشت موثر آنان به جامعه بسیار اهمیت دارد گفت: یادگیری آموزش‌های فنی و مهارتی برای مددجویان علاوه بر ایجاد شرایط اشتغال، موجب تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنان نیز می‌شود.

تقی پور افزود: نیروی متخصص و ماهر در پیشرفت کشور تاثیرگذار است و در مسیر توسعه، نیروی انسانی ماهر و متخصص یکی از مهمترین و کارآمد ترین ابزارها به شمار می آید.

این مسئول با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر در زندان قم گفت: در حال حاضر ۱۸ حرفه مهارتی در هشت کارگاه این مرکز ارائه می‌شود و به منظور تقویت این مرکز مربیان مجرب و تجهیزات مناسبی را به منظور آموزش مددجویان اعزام می‌کنیم.

تقی پور اضافه کرد: تمامی این رشته‌ها بر اساس سرفصل‌ها و استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اولویت آموزش‌های عملی و توسط مربیان اعزامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اجرا می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای قم بیان کرد: آزمون‌های پایان دوره این دوره‌ها توسط آزمونگران اعزامی اداره کل اخذ و گواهینامه‌های مهارت مددجویان پذیرفته شده درآزمون‌ها بدون ذکر نامی از محل آموزش و دقیقا همانند گواهینامه‌های صادره با کد استاندارد بین‌المللی در مراکز سطح شهر صادر و تحویل مددجویان می‌شود./

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *