۸۴ درصد از وام های ازدواج در قم پرداخت شده است

سپهر اقتصاد-مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: سال گذشته ۸۴ درصد از وام های ازدواج در قم پرداخت شده و مشکلی برای اعطای وام ازدواج در استان نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سانی خانی در نشست خبری به مناسبت روز ملی ازدواج با تشریح برنامه‌های استان قم در این حوزه گفت: برنامه‌های خوبی این هفته در سطح استان قم برگزار می‌شود که جشن هلهله فرشته‌ها از جمله آنان است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: جشن‌های ازدواج دانشجویی، ویژه نیروهای مسلح و سایر ارگان‌ها در این ایام برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن زوج‌هایی که در نوبت دریافت زمین هستند، مصوب شد اداره کل راه و شهرسازی استان قم زمین‌هایی که شهر قم در اختیار دارد را شناسایی و برای زوج‌های جوان در نظر بگیرد.

سانی خانی عنوان کرد: در سال‌های گذشته پیشنهاد شد برخی از اماکن دولتی که قابل استفاده نیستند می‌توانند در اختیار زوج‌های جوان قرار گیرند که البته در این بخش اقدامات جدی صورت نگرفت.

وی بیان کرد: برگزاری جشن ازدواج هزینه‌های زیادی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند که در این راستا تلاش شده تا ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی در این زمینه در اختیار زوج‌های جوان قرار گیرد و تالارهای شهر با قیمت مناسبی در اختیار جوانان قرار داده شود و در این زمینه اپلیکشن وصال شیرین نیز طراحی و رونمایی شده است.

سانی خانی گفت: مشکلی که در جوانان برای امر ازدواج وجود دارد، این است که همکفو خود را نمی‌توانند پیدا کنند که در این راستا مشاوره‌های به جوانان و همچنین کارگاه‌هایی قبل، حین و بعد از ازدواج داریم.

برای زیرساخت شغل کارگری در قم مشکلی نداریم

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: در حال حاضر برای زیرساخت شغل کارگری در استان قم مشکلی نداریم، اما برای فارغ التحصیلان تکمیلی باید فکری کرد که البته همه این افراد را نمی‌توان به سمت کارهای دولتی سوق داد، بلکه باید در عرصه بخش خصوصی نیز کارهایی انجام شود و افراد به سمت بازار کار ورود کنند.

وی در ادامه بیان کرد: قم رتبه دوم کشوری را در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ داشته که ۷ میلیارد تومان وام در این زمینه در سال گذشته پرداخت شده که برای امسال هنوز ابلاغ نشده و تقاضای ما چندین برابر شدن این ارقام است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: اگر افراد زمین داشته باشند و بتوانند در امر ورزش سرمایه گذاری کنند، وام‌های قابل توجهی به این افراد پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در آینده از قشر مرفه جامعه به دلیل فقر حرکتی قهرمان نخواهیم داشت که در حال حاضر نیز این شرایط را داریم به همین دلیل سرمایه گذاری در امر ورزش برای نوجوانان و جوانان ضروری است.

سانی خانی بیان کرد: در امر ازدواج ابتدا شغل مهم است و در ادامه مسکن و سایر امکانات در اولویت است.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر