سپهر اقتصاد-رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم با اشاره به محدودیت سهمیه بیمه کارگران ساختمانی از مهر ماه سال گذشته گفت: نزدیک به هزار و 200 نفر در نوبت سهمیه بیمه هستند.
به گزارش فارس، عباس شیری   با بیان اینکه تاکنون حدود 24 هزار نفر از کارگران ساختمانی و فصلی زیر پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفتند، اظهار کرد: نزدیک به هزار و 200 نفر در نوبت سهمیه بیمه هستند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی بخشنامه‌ای مبنی بر قطع سهمیه بیمه کارگران ساختمانی از مهر ماه صادر کرده است.

رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم با بیان اینکه با قطع سهمیه بیمه در حق کارگران اجحاف شد، گفت: کارگران در این دوران کرونا به دفترچه نیاز دارند در حالی که سهمیه بیمه‌ آنها را قطع کردند.

وی با اشاره به وضعیت معیشت کارگران گفت: کارگرانی که بیمه شدند با وضعیت معیشتی امروز دچار مشکل هستند و برای سال آینده با افزایش حق بیمه بیشتر دچار مشکل می‌شوند.

شیری خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک 15 هزار سبد معیشتی بین کارگران فصلی و ساختمانی توزیع شده است و برای  6 هزار و 500 نفر خانوار کارگری در مرحله اول مبلغی بن واریز شد.

وی با اشاره به مسئله ساماندهی کارگران ساختمانی گفت: مصوبه شورای شهر این بود که زمینی در اختیار ما قرار گیرد تا جایگاهی احداث کنیم و بحث آموزش و رتبه بندی کارگران انجام شود ولی استقبالی صورت نگرفت و محقق نشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *