سپهر اقتصاد – مدیرکل گمرکات قم گفت: انبار اختصاصی برای واردات مرغ و گوشت منجمد با ظرفیت ذخیره سازی بیش از ۱۰ هزار تن محصول در این استان ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، اسفندیار دریکوندی بیان کرد: انبار اختصاصی ایجاد شده برای واردات کالاهای منجمد به ویژه مرغ و گوشت در قم، نقش مهمی در افزایش عرضه این محصولات راهبردی و مورد نیاز مردم به بازار استان و سایر مناطق کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به این که این انبار برای واردات مرغ و گوشت منجمد دارای بهترین استانداردهای سردخانه‌ای برای حفظ کیفیت محصولات وارد شده به آن است، افزود: کار ترخیص کالاهای وارد شده به این انبار در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود تا ارائه محصول به بازار و تامین نیاز مردم به گوشت مرغ به شکل مطلوب صورت پذیرد.

وی ادامه داد: تنها طی دوهفته اخیر بیش از دو هزار تن گوشت مرغ منجمد وارد شده به این انبار اختصاصی توسط اداره کل گمرکات قم با همکاری سایر نهادهای متولی همچون مدیریت امور دام استان ترخیص و به بازار مصرف عرضه شده که نقش مهمی در تعادل بخشی به آن داشته‌است.

دریکوندی با اشاره به این که ایجاد انبار اختصاصی برای واردات مرغ و گوشت منجمد در استان قم اقدامی مهم و موثر در پاسخ گویی به نیاز مردم است، گفت: روند ترخیص مرغ و گوشت مورد نیاز مردم قم و سایر استان‌ها از این انبار تا هر زمان که بنا بر تصمیم مسئولان نیاز باشد، ادامه پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: موقعیت جغرافیایی مناسب قم در سطح کشور و قرارگرفتن آن در شاهراه‌های مواصلاتی بسیاری از استان‌ها موجب شده تا اداره کل گمرکات قم با بهره‌گیری از این ظرفیت بتواند در زمینه ترخیص کالاهای راهبردی و مورد نیاز مردم همچون محصولات غذایی پیشگام باشد و با ترخیص سریع کالاهای مورد نظر موجب توزیع هرچه بهتر آن‌ها در بازار استان و کشور شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *