سپهر اقتصاد -آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید یکی از نعمت‌های بزرگ الهی را توفیق خدمت به مردم دانست و از مسوولان خواست در حل مشکلات مربوط به گرانی و تورم بکوشند.

به گزارش دفتر آیت الله نوری همدانی، وی در دیدار با علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان، بر ضرورت توجه به مردم به عنوان ستون دین تاکید کرد و گفت: متاسفانه امروز مردم از گرانی در رنج و فشارهستند و این نگرانی و ناراحتی علما را فراهم کرده است.

وی افزود: لازم است به این مردم فداکار که در ۸ سال دفاع مقدس فداکاری کردند، توجه کرده و اسباب آسایش و رفاه نسبی آنها را فراهم کنید.

این مرجع تقلید ادامه داد: شغل مسوولان یک امانتی است که به آن ها سپرده شده و آنها در برابر میلیون ها انسان مسئولیت دارند و هر شخصی که مسوولیتی دارد باید به کار خود نه از جنبه امرار معاش، بلکه از جنبه خدمت به مردم نگاه کنند.

وی شناخت وظیفه و مسئولیت پذیری و نیز شناخت دشمنان اسلام و انقلاب، را مسئله‌ای مهم دانست و تاکید کرد: امروز دشمنان انقلاب با تمام امکانات بر علیه نظام جمهوری اسلامی دست به کار شده و هرگز دست از  دشمنی و فتنه انگیزی بر علیه انقلاب و ملت رشید ایران بر نداشته و باید مطابق با این شرایط در صحنه حاضر شده و وظیفه خود را به انجام برسانیم.

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود بعثت پیامبر اکرم (ص) در منطقه جاهلی جزیرة العرب را معجزه دانست و با اشاره به مناظره امام رضا (ع) با علمای ادیان در خراسان در اثبات حقانیت پیامبر اکرم (ص) ابراز کرد: او فردی یتیم بود، از نظر مالی هم فقیر بود و هیچگاه نزد معلم درس نخوانده است. چنین شخصی قرآن را دریافت کرد و خداوند اینگونه حکمت و قدرت خود را نشان می دهد. براین اساس، روز میلاد پیامبر اکرم (ص) روزی بزرگ و باعظمت است./

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *