سپهر اقتصاد-معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: ارائه خدمات مطلوب در زمان‌بندی‌های مشخص در کنار فرهنگ‌سازی می‌تواند سهم اتوبوسرانی را در حد زیادی افزایش دهد.

وی با تأکید بر لزوم افزایش جذابیت‌های سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی گفت: یکی از حوزه‌های که نیازمند بازنگری جدی داشته حوزه اتوبوسرانی است و متأسفانه امروز با حد مطلوب و استانداردها فاصله داریم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، سن ناوگان اتوبوسرانی را یکی از عوامل مؤثر در کاهش سهم ناوگان اتوبوسرانی در حمل‌ونقل درون‌شهری دانست و تأکید کرد: عوامل زیادی برای افزایش سهم اتوبوسرانی باید موردبررسی و اصلاح قرار گیرد و تنها نمی‌توانیم به نوسازی ناوگان تکیه کنیم.

وی سپس عدم فرهنگ‌سازی درست برای استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یکی از فاکتورهای مغفول مانده عنوان و تصریح کرد: ارائه خدمات مطلوب در زمان‌بندی‌های مشخص در کنار فرهنگ‌سازی می‌تواند سهم اتوبوسرانی را در حد زیادی افزایش دهد.

طبیبی با تأکید بر استفاده از ظرفیت مهندسان در این حوزه ابراز کرد: در حال بررسی عوامل مؤثر برافزایش سهم اتوبوسرانی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی هستیم و امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثری در این حوزه برداریم.**

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *