سپهر اقتصاد- رئیس کل دادگستری استان قم گفت: دستگاه قضایی با جدیت طرح ساماندهی بنگاه‌های املاک را دنبال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، گفت: با توجه به بخشنامه های قوه قضاییه و مصوبات شورای قضایی استان، طرح ساماندهی بنگاه های املاک از طریق معاونت پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار قرار گرفته که شاهد دستاورد‌های این طرح در حوزه‌های مختلف می باشیم.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت و یا تمدید پروانه کسب ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی ۱۲۰ ساعته می‌باشند افزود: در این دوره‌ها سرفصل‌های مرتبط با این صنف از جمله مبارزه با پولشویی، اخلاق در نظام صنفی، دوره‌های تخصصی جهت دریافت پروانه فنی و پیشگیری از وقوع جرم تدریس می شود.

رئیس کل دادگستری قم الزام متصدیان بنگاه‌های املاک به تنظیم پرینتی قرارداد‌ها و همچنین گنجاندن شرط ارجاع دعوا در صورت طرح به داوران را از دیگر ویژگی‌های این طرح برشمرد و تصریح کرد: عملیاتی شدن شرط داوری تأثیر به سزایی در کاهش دعاوی حقوقی و ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی خواهد داشت.

این مقام قضایی در خصوص مسئولیت بنگاه‌های املاک، ضمن تشکر از اعضای قانون مدار این صنف تصریح کرد: با احراز مسئولیت مدنی و یا کیفری برخی اعضای متخلف بواسطه تنظیم قرارداد‌های غیر قانونی، دستگاه قضایی استان با قاطعیت به موضوع رسیدگی خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *