سپهر اقتصاد- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم از توانمندسازی بیش از ۱۱ هزار نفر قمی از طریق فراگیری آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در استان قم در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمود تقی پور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم، با بیان اینکه در ۹ ماه ابتدای سال جاری ۱۱ هزار و ۵۵۹ نفر دوره، معادل ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۷۴۸ نفر ساعت، در استان قم آموزش‌های مهارتی کسب کرده‌اند، عنوان کرد: ۵ هزار و ۴۷۱ نفر دوره معادل ۶۲۵ هزار و ۵۶۴ نفر ساعت در بخش دولتی و ۶ هزار و ۸۸ نفر دوره معادل ۱ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۱۸۴ نفر ساعت در بخش آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای تحت نظارت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم، آموزش‌های مهارتی به مهارت جویان ارائه شده است.

وب ادامه داد: آموزشهای فنی و حرفه‌ای در بخش‌های مختلفی از جمله پادگان، زندان، حاشیه نشینی شهرها، محیط کار واقعی، ثابت شهری، روستایی، عشایری، دانشگاه، اصناف، مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی، جوار کارگاهی و… در ۴ حوزه خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر صورت می‌گیرد.

تقی پور با اشاره به اینکه از سیاست‌های اصلی و مهم سرمایه‌گذاری آموزشی، توسعه و گسترش آموزشهای مهارت محور بوده است، بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تلفیقی از علم، فن و هنر بوده و نقش مهمی در تأمین نیروی انسانی کارآمد ایفا می‌کند.

وی رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ارائه آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز بازار کار عنوان نمود و تصریح کرد: هدف از این آموزش‌ها، افزایش توانایی‌های دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوب تر کار در حوزه وظایف شغلی است و این سازمان نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا می‌نماید.

وی اظهار کرد: در حال حاضر اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم با ۸ مرکز آموزش دولتی و ۱۶۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی جوانان و مهارت جویان استان فعالیت می‌نماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *