سپهر اقتصاد – مدیرکل گمرکات قم گفت: در بهمن‌ماه سال‌جاری حدود ۲۵ میلیون دلار کالا از گمرکات استان به کشورهای هدف صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال‌قبل بیش‌از ۶۸ درصد رشد داشته‌است.

به گزارش ایرنا، اسفندیار دریکوندی  بیان کرد: طی این مدت ۳۴‌ هزار ۴۰۱ تُن کالا از گمرکات قم به کشورهای مورد نظر صادر شد که این میزان ۱۸۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال‌قبل بود و عملکرد خوبی برای بخش صادرات استان به‌شمار می‌آید.

وی با اشاره به جایگاه مهم گمرکات و فعالیت‌های تجاری وابسته به آن در توسعه اقتصادی قم، افزود: در همین رابطه درآمد کل گمرکات استان نیز در این ماه به حدود ۵۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۸۴ درصد رشد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که بیشترین میزان واردات استان را کالاهای اساسی و تجهیزات مورد استفاده در واحدهای تولیدی تشکیل می‌دهد، ادامه داد: در این بخش طی این مدت ۲۳ میلیون دلار کالا به وزن پنج‌هزار و ۲۰۰ تُن در قالب ۲۶۴ اظهارنامه از طریق گمرکات قم وارد کشور شد.

دریکوندی همچنین گفت: در بهمن‌ماه سال‌جاری ۴۵ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با همکاری نهادهای متولی در گمرکات قم تشکیل شد که مراحل رسیدگی به آن توسط مراجع قانونی درحال پیگیری است.

گفتنی است میزان صادرات  قم از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ماه از نظر ارزش به رقم ۲۵۷ میلیون دلار رسیده‌است؛ طی این مدت مقدار۲۶۳ هزار و ۶۷۷ تُن انواع کالا از قبیل سرب، انواع هیدروکربن، مفتول مسی، انواع گرانول و کفش و صندل به ارزش ۲۵۷ میلیون دلار از گمرکات استان  صادر شد.

کالاهای استان قم به کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، امارات، هند، پاکستان و ازبکستان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۹۷ درصد و از نظر وزن ۱۳۹ درصد رشد داشته‌است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *