سپهر اقتصاد- فرمانده سپاه قم گفت: شعار امسال هفته بسیج «بسیج پاره تن مردم است» نام گذاری شده و بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه به مناسبت این هفته همزمان با سراسر کشور در استان اجرا خواهد شد.

سردار محمدرضا موحد  در گفت‌وگو با خبرنگاران  با اشاره به هفته بسیج مستضعفین بیان کرد:  بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصادی و افتتاح و تحویل ۴۳ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده سی‌سخت که با هزینه ۱۵ میلیارد تومان توسط بسیج و سپاه قم ساخته شده نیز از برنامه‌های این هفته است.

وی ادامه داد: همچنین تکمیل زیرساخت‌های دهکده اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری از فضای گردشگری، کشاورزی، پرورش مرغ بومی و ماهیان زینتی در دهکده اقتصاد مقاومتی استان با هزینه اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان انجام خواهد شد.

فرمانده سپاه قم گفت: آغاز و تکمیل پروژه آب‌رسانی به شهر و روستاهای کهک و بخش سلفچگان از محل اعتبارات محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با همکاری شرکت آبفا با اعتباری نزدیک به ۸۸ میلیارد نیز از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت هفته بسیج در قم اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: همچین احداث مدرسه روستای علی آباد با مشارکت بانوان خیر مدرسه ساز، پروژه حفر چاه آب روستای نایه، تهیه و توزیع ۲ هزار بسته معیشتی، تعمیر و بازسازی وسایل برقی منازل مسکونی محرومین حاشیه شهر و روستاها، توزیع لوازم تحریر به تعداد ۲هزار عدد توسط گروه‌های جهادی دانشجویی، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و عرضه محصول و تولیدهای خانگی از جمله برنامه‌های بسیج سازندگی در طول هفته بسیج است.

موحد تصریح کرد: اعزام گروه‌های جهادی و تیم‌های بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم حاشیه شهرها و روستاها، ویزیت رایگان و اهدای خون نیز از جمله برنامه‌های بسیج جامعه پزشکی است، همچنین برپایی نمایشگاه و اجتماع حماسی خادمین راهیان نور در گلزار شهدای استان نیز همزمان با سراسر کشور انجام خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *